15 Şubat 2014 Cumartesi

Alman devletinin karakteri

Bir devletin karakteri, tavrı ve bakış açısı o devletin memurunun yetkilerine, tavırlarına, duruşuna, karakteristiğine yansır. İşte Alman devletinin Türk ve Türkiye düşmanlığı şeklinde ortaya çıkan karakteristiğini gösteren binlerce örnekten bir tanesi ; Alman polisi bir türk aileye şiddet uyguluyor:  

yasar albayrak1


Almanya'nın Duisburg kentinde oturan Trabzonlu Albayrak Ailesi, oğullarını uğurlamak için gittikleri Köln-Bonn Havalimanı'nda Alman polisinin şiddetiyle karşılaştı. Yaşar Albayrak, Cumartesi gecesi gittikleri havalimanında bir görevliden bilgi almak istediklerini ancak görevlinin kendileri ile ilgilenmemesi üzerine tartışma çıktığını söyledi. Tartışma üzerine gelen polislerin oğluna kimlik sorduktan sonra götürmeye çalıştıklarını kaydeden Albayrak, oğlunun başka bir yere götürülmesine karşı çıktığını ve polise sözlü müdahale ettiğini, ardından havaalanı polisinin kendisine iki kez copla vurduğunu, bu nedenle tansiyonunun çıktığını ve bayıldığını belirtti. Başında açılan yara ve koluna aldığı darbelerden dolayı hastaneye kaldırılan Yaşar Albayrak'ın bir süre hastanede kontrol altında tutulduğu belirtildi.
Yaşar Albayrak, havaalanı polisinin bu kadar şiddetli bir tepki göstermesini anlayamadığını, bu nedenle ilgili polisler hakkında gerekli hukuki girişimlerde bulunacağını belirtti.
Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ da, olayı sosyal medya üzerinden kınadı. Bozdağ, Twitter hesabı üzerinden "Almanya Köln Havalimanında vatandaşımıza uygulanan polis şiddetini kınıyorum. Alman yetkililerin bu konuda yapacaklarının yakın takipçisiyiz" şeklinde bir mesaj attı.  ( http://www.ytb.gov.tr/index.php/dunyadan-haberler/967-2013081302.html  ) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder